Aktualności

Urządzenia hybrydowe – korzyści z łączenia komplementarnych technologii wytwórczych

09/09/19

Wybór technologii wytwórczej w dużej mierze warunkowany jest przez aplikację – w jednym przypadku określone wady technologii nie będą miały wpływu na jakość detalu, w innym będą mieć kluczowe znaczenie. Producenci  starając się minimalizować ilość wad na rzecz implikowania zalet metod wytwórczych tworzą tzw. rozwiązania hybrydowe.

Jak druk 3D generuje zmiany w edukacji i biznesowych modelach zatrudnienia?

02/09/19

Technologie przyrostowe nie są już raczkującą technologią – druk 3D dojrzał i wkracza w nową erę, co ma poważne implikacje dla modeli biznesowych, z których firmy mogą skorzystać. W ciągu ostatnich kilku lat rosnące możliwości produkcji addytywnej wraz z ekspansją zarówno dostępnych materiałów, jak i ekosystemu dostawców, umożliwiły tanie wytwarzanie znacznie szerszej gamy produktów – od podeszew butów do biegania po łopatki turbin – często w znacznie większych ilościach.

Brytyjka szóstą pacjentką na świecie, której wszczepiono drukowany 3D implant mostka

27/08/19

W 2015 roku świat druku 3D obiegła informacja o drukowanym 3D implancie mostka i żeber o wyjątkowo skomplikowanej geometrii. Przypadek hiszpańskiego pacjenta był traktowany jako przełom w medycynie – stworzenie i wszczepienie implantu był pierwszym tak złożonym i skomplikowanym przypadkiem wykorzystania technologii druku 3D z metalu w implantologii.

1,5 miliona dolarów na badania nad drukiem 3D z ekologicznego betonu

03/07/19

Moda na tematy związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem nieustannie trwa – również w świecie druku 3D. Naukowcy z UCLA otrzymali grant o wysokości 1,5 miliona dolarów, które mają zostać przeznaczone na badania nad ekologicznym substytutem betonu, który może znaleźć zastosowanie w technologii druku 3D.

Hiszpańscy naukowcy tworzą nowy materiał do druku 3D będący mieszanką ABS i TPU

23/06/19

Hiszpańscy naukowcy z Uniwersytetu w Cadiz opracowali nową mieszankę polimerów, która istotnie poprawia jakość druku 3D w technologii FDM / FFF, poprzez dużo lepsze wiązanie międzywarstwowe drukowanego modelu. Nowy rodzaj materiałów składających się z elastycznego TPU i wytrzymałego ABS domieszkowanych w różnych proporcjach, doskonale łączą się ze sobą na poszczególnych warstwach, równocześnie nie wykazując przy tym utraty granicy plastyczności.Przejdź do strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]